Това е просто място, където да си нахвърлям мислите, които бавно,бавно нахлуват в главата ми.Нищо повече. Нищо професионално,нищо структурирано...Просто мисли.
четвъртък, 22 май 2014 г.
Изтрещяване
Ще разбереш, че я обичаш, когато нейната усмивка е най-важното нещо за теб.
Когато копнееш да прекараш цялото си свободно време с нея,а не в някой опушен бар с пияните си приятели.
Когато скъсаните и дънки и разрошената и коса те карат да видиш в нея онази красота, която друг не би видял.
Ще разбереш,че тя е твоето момиче, когато желаеш прегръдката й цял ден,а получиш ли я няма да искаш друго.
Когато всяка мисъл води право към нея.
Когато никое друго момиче няма дори и малко значение за теб!
сряда, 21 май 2014 г.
Само ТИ си отговорен за себе си
Както не всичко е твоя вина, така и не всичко е твоя отговорност.ТИ си отговорен за себе си.Страхотно е,ако можеш да повлияеш позитивно на останалите,но не си отговорен за техните мисли,чувства и действия !
ОК е да им се притичаш на помощ, но не се чувствайте длъжни да бъдете (и да правите) всичко за тях. Това ще ви съсипе малко по малко...А и е неуважително за самите хора, на които помагате.
Нека всеки е отговорен за това, което прави и което върши.Не си отговорен за ничие друго щастие.Никой не може да направи другия щастлив, всеки е на пилотското място, що се отнася до техните собствени емоции.
Да се опитвате да карате някого да се чувства по определен начин е губене на енергия от ваша страна.
Както вие не сте отговорни за чуждото щастие, не очаквайте някой да дойде и да се опитва да ви прави щастливи...не ги винете,ако се чувствате виновни и "зле" със себе си.
ВИЕ ВЗЕМАТЕ СОБСТВЕНИТЕ СИ РЕШЕНИЯ,ВИЕ ГРАДИТЕ СОБСТВЕНИТЕ СИ ЕМОЦИИ !!!
Хора и обстоятелства може да са сцената за вашите емоции,но те не могат и не трябва да ги диктуват.Какво казват другите за вас и какво си мислят за вас може да ви засегне толкова, колкото им позволите.
Важното е вие какво казвате на себе си и как реагирате вие на другите около вас...
понеделник, 19 май 2014 г.
Блажени са забравящите
Гледали ли сте Блясъка на чистия ум? Ако не сте преди да прочетете още един ред ходете и го гледайте.
Цитата на Ницше още в началото на филма обобщава цялата история много добре:
"Блажени са забравящите, защото те надделяват и над най-големите си грешки."
Млада двойка получава втори шанс след като спомените им са изтрити и те забравят всичките си грешки,всичките си кавги,всички недостатъци...
На моменти на всички ни се иска да забравим.Да ни форматират...
Тук малко цитата ба Ницше губи смисъл,защото как да се поучим от грешките си,ако нямаме онези спомени, които ни карат да не правим същите грешки отново?
"How happy is the blameless Vestal's lot? The world
forgetting by the world forgot. Eternal sunshine of the
spotless mind. Each pray'r accepted and each wish
resign'd."
Безглаголие
Бял таван.Тапети.Мокет.Обстановка.Гардероб.Компания.Музика.Свещи.Женско тяло.Прегръдка.Целувка.Любов.Красноречие.Съмване.Вяра в нещо.Метро.Километри.Работа.Душ.Тоалети.Разходка.Концерт...Телевизия ! Провал ! Саморевизия.Проектиране - ужас - нов килограм.Недоволство.Закана.Крос на Надеждата.Преумора.Отпускане.Бира.Салам.Равнодушие.Преса.Душевно разреждане.Просветление.Старт.Запознанство.Жест.Самочувствие.Песен.Двуглас.Удоволствие.Общество.Преустройство.Разминаване.Грешка.Болка.Инфаркт.Аутопсия.Мъка.Сълзи горещи.Бял таван.Тапети.Мокет.Гардероб.Обстановка.Компания.Музика.Свещи !
Нищо
Погледнах снимката ти тая сутрин...
И нищо...
Нямаше го онова чувство на щастие,нямаше я усмивката, нямаше го чувството...
Ако някога четеш това не се разсмивай.Знам,че си способна на това.По-добре да вникнеш дълбоко в моята душа. Аз ти писах,писах,защото мислех като Дон Кихот, че има награда след битката с вятърните мелници, но се оказа,че си толкова студена.
Ще разбереш за какво говоря един ден,а след това ще забравиш посланието.Разбрах,защо си решила да прекършиш моята душа. Аз знам прекрасно,че с нищо не мога да те привлека.
За това,че с нещо съм те наскърбил - прости за причинената тъга,ала никога не съм искал,никога не съм целял това.Не искам повече да се вкопчвам в теб,няма смисъл,идва лято и аз ще бъде пак щастлив.
Не съм виновен,че те обикнах,макар и зла да беше ти.За всичко случило се страдах, но вече няма място за теб и твоето лице в моето сърце.Никога няма да ме разбереш...
Дерзай и не се сърди,щом твоята любов не заслужавам,то на другите дано заслужиш ти !
Ода за една сойка
Сойке,сойке тъй прекрасна,
що в сърцата ни угасна?
Беше с назе всеки ден
а ние радвахме ти се катo на Pearl Jam.
Тоя майстор мистър Христов,
кур ти беше дал,но глистов...
Искахме си ние Сойка мегазин,
а твореца Христов вика "Дайте везелин!"
И тъй насред Ай Би Ем-ска територия,
замести те по-гадната история.
Някой казваха за Хелга,че е нечовешка,
а Ицака каза "Просто смешка".
Каза Христо,че са яли пици,
Хелга вика Резервар за Птици,
Разбрахме ние за нещата,
на Попа му объркахме играта.
Заки и Сашето под ръчичка,
се сетиха за задната вратичка,
отидоха в кенефе те,
и се наебаха,като за сефте.
Тихичко отзад прошепна Неди:
"Ако знаеш брат какво сме взели"
Диди го погледна изумено,
вика "Неди,без обувки не ти ли е студено?"
Каров милия в захлас,
все едно че не е бил във час,
каза той на нашия учител:
"Извинявай, имате ли разклонител?"
Васето каза "Мишо,Kree !"
Аз му викам "Брат, умри!",
неуспях във NAS да се наложа,
и реших да питам Бруукс за ножа.
Всички смяхме се тогаз,
Светльо пита "Кво е тва Пегаз?"
Сойке, ще ни липсваш ти на нас,
а всички мислеха си тайно "Марио Христов педерас."
*всяка прилика с действителни лица е случайна.Само тоя селянин Марио си е той.IBM-България си запазва правото да се срамува от първите 6 касетки и 5 дискове и то с пълно основание.
неделя, 18 май 2014 г.
Да ти олекне без да си ходил до тоалетната !
Изключително е важно душичката да е добре и да правиш каквото е необходимо, за да и угаждаш.
Знаете ли,че привързването към половинката Ви активира същите части на мозъка като наркотиците? Всички сме го друсали тоя наркотик :)
Най-добрия начин да се справите с пристрастяването е да стойте настрани от наркотика. Кажете си "Ебал съм го!"...повярвайте помага.
Дайте шанс на душичката да е щастлива,тя ви прави това, което сте.
Стига компромиси със вас самите. Бъдете силни !
Бъдете щастливи и бъдете с наркотик, който ви прави щастливи,а не с ония лошите дето един ден искат едно, на другия друго. Угодия няма :)
Повявайте помага.
Сега нека всички дружно кажем:
ЕБАЛ СЪМ ГО ! НЕ ИСКАМ ПОВЕЧЕ ФАЛШИВИ НАРКОТИЦИ ! ИСКАМ СИ ИСТИНСКИТЕ НАРКОТИЦИ !
Както е казал поета: Ше напраа фестивал ДА на дрогата :)
Абонамент за:
Публикации (Atom)






